ARCHICAD 21 – Step Up Your BIM

ARCHICAD için inovasyon, en başından beri farkını ortaya koyduğu bir alan olmuştur. ARCHICAD 21, GRAPHISOFT’un patent bekleyen Predictive Design™ teknolojisini kullanan, takdir toplayan Merdiven Aracını sunar. ARCHICAD 21, bu versiyonu GRAPHISOFT tarihindeki en güçlü versiyonlardan biri yapan, görselleştirme, OPEN BIM, performans ve verimlilik alanlarında bir grup diğer, önemli fonksiyonel gelişmeler de sunmaktadır.

ARCHICAD 21 Yenilikleri

 

Yeni Merdiven ve Korkuluk Araçları

Merdiven tasarımı mimarinin en karmaşık görevlerinden biridir, çünkü merdiven tasarımı sıkı standartlara uymak zorundadır. Bir binada tasarım amaçlarını bu standartlara uydurmak için gerekli sayısız yinelemeler bu zamana kadar manuel bir şekilde yapılıyordu. ARCHICAD 21 algoritmaları ise binlerce tasarım seçeneğini arka planda doğruluyor ve mimarlara seçim yapmak uygun merdiven tasarımlarını sunuyor.

CineRender Motoru Güncellendi

MAXON tarafından hazırlanan CineRender, BIM ile birlikte mimarlara entegre ve gerçekçi fotoğraf görüntüleme seçenekleri sunuyor. En son sürüm Light Mapping ve Secondary GI yöntemlerini daha gerçekçi ve hızlı bir şekilde tanıtıyor.

Öge Sınıflandırma Sistemi

Önceki ARCHICAD sürümleri sabit bir öge sınıflama seti sunarken ARCHICAD 21, ulusal veya şirket standartlı sınıflandırma sistemini destekleyen unsurları sınıflandırmanın esnek bir yolunu sunar.

IFC Model Referanslama

IFC dosyalarını, korunan referans içeriği olarak ARCHICAD projelerine direkt link olarak yerleştirin. Model Filtreleme, girilen IFC referans içeriğini Yapısal, MEP veya öge seçimine göre daraltıyor. Eklenen IFC model içeriği, bağlantılı kaynak dosyadan kolaylıkla güncellenebilir.

Çarpışma Algılama

Mimarların görevlerini yerine getirlemerinde yardımcı olmak adına, Çarpışma Algılama ARCHICAD 21 ile birlikte özellik setinin standart bir parçası haline geldi.