EDIUS 8 için Uyumlu Donanım Çözümleri

Grass Valley

Grass Valley donanımları EDIUS’un daha rahat çalışmasını sağlamak için tasarlanmıştır. Listeye bir göz atalım:

STORM Serisi

STORM Pro Edius projelerinizin timeline üzerinde senkronize çalışması, tam çözünürlüklü önizleme ile birlikte, Edius için mükemmel PCI Express tabanlı çözümler ve HD-SDI Giriş/Çıkış ve HDMI çıkış sağlayan bir karttır.
 

STORM 3G, Edius için düzenlenebilir 3G SDI giriş ve çıkış, Embedded audio ve timecode sağlayan PCI express karttır..

 

 

 

 

STORM 3G Elite, masaüstü bilgisayar bağlantısı  için PCIe 4X I/F kart (4X modu: 1080p50/60’a kadar) ve dizüstü bilgisayar bağlantısı için ise Express 34 karta (1X modu: 1080i ye kadar) sahip bir breakout box dan oluşur. Storm 3G Elite günümüzün en kapsamlı, en eksiksiz sinyal arayüzüne sahip bir üründür. Video arayüzünde bulunan dual 3G SDI ile, 3G SDI sinyal veya SD ve HD sinyal çıkışlarından herhangi biri kullanılabilir. Diğer arayüzler ile 1080p kapasitesinde HDMI I/O, kompozit ( sadece SD), ve komponent ( 1080i ye kadar) analog video I/O içerir.

 

STORM Mobile masaüstü ve dizüstü bilgisayarda Edius kullanırken analog ve HDMI giriş/çıkış yapabileceğiniz harici bir video capture ve ön izleme kartıdır. STORM Mobile iki konfigürasyon şeklinde sunulur. Birincisi harici ünite ve masaüstü PC’ler için düşük profil bir PCI Express (1X) kart veya dizüstü PC’ler için Express34 kart, ikincisi ise dahili 5 ¼-inch sürücü yuvasına takılan bir ünite ve düşük profil bir PCI Express (1X) kart.

STORM I/O Comparison Guide


Üçüncü parti donanımlar

EDIUS, desteklediği diğer markaların donanımlarıyla da harika bir şekilde çalışır. EDIUS 8, Blackmagic, Matrox ve AJA Video Systems‘in bazı giriş-çıkış kartlarına destek verir.

 

Blackmagic Design:

  • PCI Express: DeckLink SDI, DeckLink Studio 2, DeckLink SDI 4K, DeckLink Studio 4K, DeckLink 4K Extreme
  • USB 3.0: Intensity Shuttle, UtraStudio SDI, UltraStudio Pro
  • Thunderbolt: Intensity Extreme, UltraStudio Mini Monitor/Recorder, UltraStudio Express, UltraStudio 4K

 

Matrox:

  • MXO2 LE, MXO2 mini, MXO2, MXO2 Rack, Mojito MAX

 

AJA Video Systems**:

  • KONA 4, KONA 3G, KONA LHi

**4K 50p/60p desteklenmez.

Not: Grass Valley haricindeki kartlarla RS-422 kontrol desteklenmez.